Noskaidroti konkursu „Labi vārdi sirdi silda” un „Redzu labu vārdu, rakstu labu stāstu” labāko darbu autori

Svinot valodas svētkus, 2016. gada 26. septembrī Latviešu valodas aģentūra izsludināja divus radošos konkursus. Ikgadējā skolēnu radošo darbu konkursa tēma bija „Labi vārdi sirdi silda”. Esam saņēmuši 418 darbus – dzejoļus, domrakstus, esejas, pārspriedumus, zīmējumus, kolāžas un pat dziesmas. Darbi saņemti ne tikai no dažādu Latvijas novadu skolām, bet arī no Ņūdžersijas, Bostonas, Briseles, Vašingtonas, Bergenas, Mineapoles, Strasbūras un Frankfurtes pie Mainas. Esam patiesi iepriecināti par Jūsu atsaucību!

Žūrijas komisija (rakstnieks V. Rūmnieks, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja S. Tretjakova, filoloģijas doktore, redaktore M. Āboltiņa, UNESCO LNK Latvija ģenerālsekretāre B. Moļņika un LVA projektu koordinatore V. Līcīte-Meldere) spraigā diskusijā ir vērtējusi un noteikusi labāko darbu autorus. Ņemot vērā konkursa dalībnieku lielo interesi par konkursa rezultātiem, labāko darbu autorus paziņojam jau tagad (grupēti alfabētiskā secībā). Vietu dalījumu uzzināsiet Dzimtās valodas dienas pasākumā 21. februārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā plkst. 1000, kad tiks sveikti konkursa uzvarētāji.

Pasākumā gaidīsim visus konkursa dalībniekus, skolotājus un interesentus. Lūdzam reģistrēties tiešsaistē: https://www.registration.lv/dzimta-valoda.

Uz tikšanos Dzimtās valodas dienas pasākumā!

 

Skolēnu radošo darbu konkurss „Labi vārdi sirdi silda” .

Labāko darbu autori

1.–4. klašu grupā

Alise Evelīna Toča (Salaspils 1. vidusskola), Anna Radkeviča (Rīgas 34. vidusskola), Dmitrijs Čečotka (Rīgas 34. vidusskola), Dženifera Ransforda (Briseles 2. Eiropas skola), Gustavs Grečihins (Briseles 2. Eiropas skola), Kaspars Miklašonoks (Kusas pamatskola), Kristīne Jātniece (Ņūdžersijas Latviešu skola).

 

5.–9. klašu grupā

Betija Upelniece (Bauskas pilsētas pamatskola), Eduards Sarma (Rīgas Sanatorijas internātpamatskola), Elīna Agneta Lamberte (Iļģuciema vidusskola), Emīls Teteris (Ņūdžersijas Latviešu skola), Gustavs Ziemelis (Iļģuciema vidusskola), Marija Kruglauža (Rencēnu pamatskola), Nikola Zemīte (Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāle).

10.–12. klašu grupā

Ance Martinsone (Briseles 2. Eiropas skola), Elīna Ivanovska (Bauskas Valsts ģimnāzija), Elīna Pole (Bauskas Valsts ģimnāzija), Kristīne Zeimule (Viļānu vidusskola), Laine Šarkuna (Andreja Upīša Skrīveru vidusskola), Lorna Barbara Ērla (Cēsu Valsts ģimnāzija),

Poļina Potjomkina (Rīgas 53. vidusskola), Samanta Reine (Viļānu vidusskola).

 

Zīmējumi

Artjoms Tamanis (Daugavpils 15. vidusskola), Krista Gabriela Roba (Druvas vidusskola), Kristers Kaupiņš (Šķibes pamatskola), Kristīna Rutkovska (Daugavpils 3. vidusskola), Lada Leidmane (Rīgas 34. vidusskola).

 

Īpaša pateicība skolotājām: Inesei Birzkopei, Mirdzai Lībietei, Dacei Vuškānei un Daigai Vasiļjevai par ieguldījumu skolēnu radošās domas attīstībā.

Sirsnīgi pateicamies visiem skolēniem, kuri ir labu domājuši un teikuši, kā arī dalījušies ar mums savās pārdomās par vārda spēku! Liels paldies skolotājiem par pašaizliedzīgo darbu, rosinot skolēnus būt radošiem un atlasot labākos konkursa darbus! Arī šogad tiks turpināta skolēnu radošo darbu izdevumu sērija un labāko darbu fragmenti tiks iekļauti krājumā.

 

Fotogrāfiju un stāstu konkurss

„Redzu labu vārdu, rakstu labu stāstu”.

Labāko darbu autori

Savukārt tos, kuri aizrautīgi vēro valodas zīmes apkārtējā vidē, jau otro gadu rosinājām piedalīties fotogrāfiju un stāstu konkursā „Redzu labu vārdu, rakstu labu stāstu”. Dalībnieki tika aicināti meklēt labus vārdus apkārtējā vidē Latvijā un citās pasaules valstīs, fotografēt šīs valodas zīmes (vārdus, vārdu salikumus, frāzes vai izteicienus), papildināt ar stāstu par attēla izcelsmi, saistību ar Latviju vai latviešu valodu un dalīties redzētajā ar pārējiem.

Darbi tika vērtēti divās vecuma grupās: līdz 18 gadiem un no 18 gadiem.

Saņēmām spilgtus un pārdomas rosinošus darbus, no kuriem interesantākie būs apskatāmi ceļojošajā fotoizstādē.

Darbus vērtēja žūrija: mākslinieks un fotogrāfs Raimo Lielbriedis un Mārtiņš Lablaiks; kultūras žurnāliste Eva Ikstena un Latviešu valodas aģentūras projektu koordinatore Marta Balode un Velga Līcīte-Meldere.

Konkursa dalībniekus priecāsimies satikt Dzimtās valodas dienā – 2017. gada 21. februārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur notiks uzvarētāju apbalvošana.

 

Labāko darbu autori jauniešu vecumgrupā

Alise Lazdiņa „Vai tas ir labi, ka šodien vēl ir redzamas atbalsis no 20. gadsimta?”; Anna Romane „Tēvzeme”; Džūlija Rodenkirhena „Dzīve, nevis dzīvesstils”; Ieva Ozoliņa „Ieva – sieviešu vārds”; Juris Antoņevičs „Klātbūtne kā realitāte”; Keita Lūka „..Un citu nesamin, jo tu to spēj! Bet pacel citu un tu celsies pats. (J.Rainis)”; Līga Dambe „Cieņa”.

 

Labāko darbu autori pieaugušo vecumgrupā

Andra Gaigala „Eleganta optika”; Dace Bukša „Kolekcija bērniem”; Indra Halvorsone „Teiksma”.

Pateicamies visiem konkursa dalībniekiem!

Laureātiem, kuri nevarēs ierasties uz apbalvošanas pasākumu, balva tiks nosūtīta pa pastu.

 

Projekta vadītāja: Velga Līcīte-Meldere,

Tālr. 67201684, e-pasts: velga.licite@valoda.lv

www.valoda.lv